Sol og vind er viktig for global energiforsyning

2. februar 2023

Sol og vind er viktig for global energiforsyning

Jarand Rystad ga oss en kunnskapsbasert analyse av energiforsyningen i verden i dag og i kommende år. Store parker med solceller og vindkraft vil i løpet av relativt få år skaffe verden mye grønn energi sammen med vannkraft. Kjernekraft er for dyrt.

Personlighetsvurdering av Putin

26. januar 2023

Personlighetsvurdering av Putin

Psykiateren Ulrik Malt ga oss en detaljert personlighetsvurdering og beskrivelse av Putin. Introvert, selvopptatt, kynisk, beregnende, manipulerende, løgnaktig, impulsiv og aggressiv var enkelte av de adjektivene som beskrev Putin.

Menneskerettigheter

20. januar 2023

Menneskerettigheter

Petter Wille hadde foredrag om menneskerettgiheter - et område som får stadig større oppmerksomhet og betydning både nasjonalt og internasjonalt. Det er mer enn ytringsfrihet. Eksempler er rettigheter for samer, minoriteter, flyktninger, eldre og barn,

Foredrag om boligsamvirke

12. januar 2023

Foredrag om boligsamvirke

Bård Folke Fredriksen ga oss en leksjon i samfunnskunnskap ved sitt foredrag om boligsamvirket og dets betydning for mennesker og for samfunnet. Dagsaktuell tre-minutter av Sverre Seeberg om manglende avis fordi avisbudet ikke kommer fram pga snøen.

Musikk av Grieg og Sibelius

12. januar 2023

Musikk av Grieg og Sibelius

Sopranen Birgitte Christensen og pianisten Tor Espen Aspaas ga oss en fin konsertopplevelse med sang og musikk av Grieg og Sibelius. Samtalen med Harald Herresthal og de to om Haugtussa bidro til den kulturelle kvaliteten.

God start på det nye året

5. januar 2023

God start på det nye året

Morten Hals fortalte historien om Baker Hansen som ble startet av hans tippoldefar for 160 år siden. Ola Kleiven oppsummerte de mange prosjektene i klubben og Jostein Refsnes informerte om Power Ukraine med 100 generatorer til Ukraina som mål.

Generatoraksjonen Power Ukraine

22. desember 2022

Generatoraksjonen Power Ukraine

Det er kaldt og mørkt i enkelte områder av Ukraina. Noen av energiverkene er ødelagt av russiske bomber. Oslo Rotary Klubb ønsker å bidra ved å leverere generatorer til Ukraina.
Mer informasjon finner du her
http://www.oslorotary.no/no/powerukraine

Julemøte i Rokokkosalen

15. desember 2022

Julemøte i Rokokkosalen

En hyggelig julelunsj med et alvorlig bakteppe. Olav Dag Hauge hadde ord for dagen og knyttet forbindelsen til annen verdenskrig. Jostein Refsnes ba oss kjøpe andeler i generatorer til Ukraina og spre informasjon om Generatoraksjonen Power Ukraine.

Talenter i konsertserien

15. desember 2022

Talenter i konsertserien

Kurs i klassisk musikk har presentert mange talenter. Onsdag kveld gledet tre søsken Kraggerud forsamlingen med virtuos musikk, Alma på fiolin, Hector på piano og Franz på cello. Musikkverden kan glede seg!

Matsikkerhet var tema 29. september

29. september 2022

Matsikkerhet var tema 29. september

Nils Vagstad hadde et tankevekkende foredrag om matsikkerhet. Han berørte en rekke temaer - beredskap, langsiktighet, sårbarhet, klima, logistikk, vann, areal


Møteinformasjon

Møtested: Grandkjelleren, Grand Café
Adresse: Karl Johans gate 31
Postnummer: 0159
Sted: Oslo
Land: NO
Møtedag: Torsdag
Møtetid: 11:45
Møtespråk: no
Møtedetaljer: Klubbens kasserertjeneste utføres av Norsk regnskap 2310.oslo@rotary.no


            
 

Klubbens møter:

ORK Yrkesforum

2023-02-14 16:30 - 18:00

Klubbmøte

2023-02-16 11:45 - 13:00

Klubbmøte

2023-02-23 11:45 - 13:00

Møtearkiv


Årets RI-President:

Jennifer E. Jones


rotary lenker

Nyheter fra
rotary Distrikt 2310:

Loading RSS...

Nytt fra Rotary i Norge

Loading RSS...

NYHETER FRA
ROTARY International:

Loading RSS...